Gaming & audio editing

Moderator: myx

wabisabi

Gaming & audio editing

Postby wabisabi » 15 Oct 2016, 15:29

Salut!
Doresc achizitionarea unui laptop destinat divertismentului (jocuri, muzica, filme) si editarii audio la nivel amator+
Din calculele pe care le-am facut, cred ca cu putin efort m-as putea incadra pentru un P670. As prefera, daca e posibil, varianta multi-color pentru tastatura.

1. Care este bugetul maxim în care vrei să te încadrezi?
7000 lei
2. Când intenţionezi să faci achiziţia?
octombrie-decembrie. depinde foarte mult de ofertare - se apropie BF si mai pot astepta, am pe ce lucra deocamdata.
3. La ce vei folosi laptopul/notebook-ul? Dacă îl vei folosi în scopuri profesionale, spune-ne ce programe vei rula pe el.
Adobe audition, Cubase, Audacity - latenta e foarte importanta (compatibilitatea componentelor + driverele sa fie top-notch)
4. Portabilitatea e importantă? Un laptop de 17" are anumite avantaje, dar pierde la portabilitate. Unul de 13" e foarte portabil, dar mai scump şi vine şi cu dezavantaje tehnice. În funcţie de bugetul de care dispui, gândeşte-te dacă nu te-ar avantaja mai mult achiziţia unui desktop.
17", momentan am 15" si simt nevoia de ceva mai mult spatiu. Plus ca meniurile pot deveni deranjant de greu de citit dupa cateva ore in fata laptopului.
5. Ai anumite preferinţe de care ar trebui să ştim? Culoare? Dimensiuni? Capacitatea HDD-ului sau cantitatea de memorie RAM instalată?
16 GB RAM, SSD 480 GB + HDD 1 TB sau SSD 240 GB + HDD 2 TB, GTX 1060

Daca exista posibilitatea livrarii de exemplu doar cu HDD, astfel incat prin adaugarea de catre mine a unui SSD sa nu depasesc cei 7000 lei sau a unui SSD si sa cumpar eu HDD, e OK si nederanjabil pentru mine. Sunt deschis oricaror posibilitati care sa raspunda asteptarilor mele.
Astept propunerile de oferta din partea voastra. Pot fi si pe e-mail.

Multumesc,
Bogdan

oGu

Re: Gaming & audio editing

Postby oGu » 15 Oct 2016, 18:38

Te incadrezi perfect pentru un P670. Cand ai timp te rog sa imi dai un email pe office at tekadvice punct ro pentru a discuta de o oferta personalizata.

oGu

Re: Gaming & audio editing

Postby oGu » 16 Oct 2016, 10:53

Ai raspuns pe email.

Return to “Laptopuri”