Recomandare rucsac

Moderator: myx

EdyJay92

Recomandare rucsac

Postby EdyJay92 » 16 Dec 2015, 14:13

As dori sa pun cateva intrebari in legatura cu un rucsac (backpack) de 17,3"(in special N170) care sa fie mai rezistent la socuri (si la fundul rucsacului) dar si rezistent la ploaie. Nu stiu in ce topic ma incadrez.
Nu stiu daca ma incadrez in pret totusi, cu toate aceste dorinte. Dar cam 300 as acorda pentru acest lucru.

Multumesc.

myx

Re: Recomandare rucsac

Postby myx » 16 Dec 2015, 19:14

Am creat forumul de Periferice si Accesorii si topicul a fost mutat.
P950: i7 8750h, 1060GTX, 16GB DDR4, 970PRO 1TB, 500GB A400 FHD IPS 144Hz

shallyator

Postby shallyator » 21 Dec 2015, 22:10

As dori sa pun cateva intrebari in legatura cu un rucsac (backpack) de 17,3"(in special N170) care sa fie mai rezistent la socuri (si la fundul rucsacului) dar si rezistent la ploaie. Nu stiu in ce topic ma incadrez.
Nu stiu daca ma incadrez in pret totusi, cu toate aceste dorinte. Dar cam 300 as acorda pentru acest lucru.

Multumesc.
Eu am un Everki Titan si nu cred ca puteam sa fac o alegere mai buna, extraordinar de incapator, rezistent, cred ca daca mi-ar cadea rucsacul de pe umeri laptopul nu ar patii nimic, ergonomic, lifetime warranty, in fine tot ce ai scris tu mai sus, nu cred ca poti gasii ceva mai bun, doar pretul e peste 300, daca poti sa faci un efort merita din plin.

EdyJay92

Postby EdyJay92 » 23 Dec 2015, 00:23

Multumesc.
Eu am un Everki Titan si nu cred ca puteam sa fac o alegere mai buna, extraordinar de incapator, rezistent, cred ca daca mi-ar cadea rucsacul de pe umeri laptopul nu ar patii nimic, ergonomic, lifetime warranty, in fine tot ce ai scris tu mai sus, nu cred ca poti gasii ceva mai bun, doar pretul e peste 300, daca poti sa faci un efort merita din plin.

Iti multumesc pentru recomandare, ca spatiu si ca pret este mai bun ca rucsacul de 17,3" de la Asus Nomad parca se numea.
Am dat comanda de Everki Titan de la Cel.ro, la promotie cu 499 Lei. Si mi se pare, momentan nu il am. Mult mai spatios, fiind de 18,4" :) Si imi place ca e mai simplist - minimalist. Nu asa de branduit ca Asus.

Multumesc inca o data, shallyator. Astept sa vina coletul sau sa ma duc sa-l ridic maine, erau vreo 30 de persoane la coada astazi la Cel.

shallyator

Postby shallyator » 23 Dec 2015, 18:48

Iti multumesc pentru recomandare, ca spatiu si ca pret este mai bun ca rucsacul de 17,3" de la Asus Nomad parca se numea.
Am dat comanda de Everki Titan de la Cel.ro, la promotie cu 499 Lei. Si mi se pare, momentan nu il am. Mult mai spatios, fiind de 18,4" :) Si imi place ca e mai simplist - minimalist. Nu asa de branduit ca Asus.

Multumesc inca o data, shallyator. Astept sa vina coletul sau sa ma duc sa-l ridic maine, erau vreo 30 de persoane la coada astazi la Cel.
Nu ai pentru ce. Nu o sa-ti para rau. Bafta.

Bodady

Postby Bodady » 23 Dec 2015, 20:47

Sa-l stapanesti sanatos EdyJay92. As avea si eu o intrebare, pe acelasi subiect. Pentru un P650, ce parere aveti de urmatoarele rucsacuri: http://www.cel.ro/genti-laptop/rucsac-l ... 3-black-l/ si http://www.cel.ro/genti-laptop/rucsac-l ... h-black-l/ ? Ati putea sa-mi faceti o recomandare? Mersi.

EdyJay92

Postby EdyJay92 » 25 Dec 2015, 18:28

Sa-l stapanesti sanatos EdyJay92. As avea si eu o intrebare, pe acelasi subiect. Pentru un P650, ce parere aveti de urmatoarele rucsacuri: http://www.cel.ro/genti-laptop/rucsac-l ... 3-black-l/ si http://www.cel.ro/genti-laptop/rucsac-l ... h-black-l/ ? Ati putea sa-mi faceti o recomandare? Mersi.
In cazul rucsacului Everki Atlas, ti-as recomanda si pentru mai mult spatiu si pentru restul dotarilor in plus - Everki Titan. Sa nu mai zicem ca sunt la aproape acelasi pret, daca il prinzi la promotie cum l-am prins eu - 499 Lei.
Uite comentariul unei persoane de pe Cel.ro la Everki Atlas care l-ai mentionat tu:

"Cristian @ Bucurestia scris pe 11 Apr 2014 la 4:15 ( primul comentariu ) 5 din 5 Stele Geanta este spatioasa, dar nu suficient de incapatoare ptr un laptop de 17.3 si un DSLR cu u obiectiv 18-270. De asemenea nu are protectie pentru ploie, poate este rezistenta la apa, eu nu am incercat-o. Nu are compartiment dedicat ptr telefon sau MP3 cu posibilitate de acces pentru cablu de casti.
Captuseala interioara din plus protejeaza foarte bine obiectele. Asa cum apare si in informatiile de pe site este destul de grea 1.72 kg, aproximativ jumate din greutatea unui laptop de 17.3".
Desi are sistem Checkpoint Friendly nu va asteptati ca toti de la securitate sa stie acest lucru si sa-l accepte, cei din Romania nu m-au lasat cu laptopul in interior spre deosebire de altii.
Depinde de gust si de buget daca o vreti sau nu, eu personal sunt multumit de ea pentru ca pot sa am laptopul protejat datorita spumei interioara suficient de groase."

In cazul rucsacului DICOTA, pare interesant, imi pare rau oarecum ca nu am vazut ca sunt mai multe modele de rucsacuri inainte.

Eu m-am uitat doar pe eM*g si pe PCg****e dupa rucsacuri si acolo nu am vazut nimic interesant decat poate Asus Nomad-ul care era oricum mai scump decat Everki Titan, dar nu cred ca se compara.
Imi place la Everki - garantia pe care o au si respectiv produsul :) momentan nu am apucat sa-l folosesc, de abea de revelion o sa-l umplu/folosesc si voi reveni cu detalii mai multe.

Deci in loc de Everki Atlas recomand Titanul, acum vezi tu mai departe.

combat2k

Postby combat2k » 02 Feb 2016, 17:14

Return to “Periferice & Accesorii”