Are mini DisplayPort-ul si functia de Thunderbolt pe Clevo P751 P751DM2-G?

Pentru posesorii de laptopuri Clevo achizitionate de la tekadvice.ro

Moderator: myx

ygreq

Are mini DisplayPort-ul si functia de Thunderbolt pe Clevo P751 P751DM2-G?

Postby ygreq » 19 Nov 2020, 13:47

Salutare! Am un Clevo P751 P751DM2-G cumpărat de la TekAdvice în 2017. Se pare că poate avea 4 iesiri video. Are 2 mini Display Port-uri și 1 port HDMi pe spate și presupun că pot folosi unul dintre USB-urile Type-C (care este un port combo Thunderbolt 3) pentru a patra iesire video.

Dar sunt interesat mai degraba dacă unul sau ambele mini DisplayPorts din spate pot funcționa și ca intrări. Deci întrebarea este: Sunt acele mini DisplayPorts și Thunderbolts? Am un card de captură UltraStudio Mini Recorder de la Blackmagic design care are ca ieșire un port Thunderbolt. Am instalat driverii cu care vine si nu merge așa că nu știu dacă lipsesc niște drivere Clevo sau daca nu cumva mini DP-ul ii lipseste functia de Thunderbolt.

Multumesc mult pentru tot ajutorul acordat !!

PS: A se intelege ca nu ma intereseaza functia de Thunderbolt de pe portul USB3.1 Type-C caci nu are mufa care-mi trebuie pt placa de captura mentionata. ;)

oGu

Re: Are mini DisplayPort-ul si functia de Thunderbolt pe Clevo P751 P751DM2-G?

Postby oGu » 19 Nov 2020, 14:37

Nu ai Thunderbolt pe mini DisplayPort. Asta e sigur.

Thunderbolt 2 era disponibil pe mufa mini-displayport la Macbook-uri. L Clevo nu ai cu Thunderbolt decât versiunea 3 pe mufa USB-C.

ygreq

Re: Are mini DisplayPort-ul si functia de Thunderbolt pe Clevo P751 P751DM2-G?

Postby ygreq » 23 Nov 2020, 12:51

Multumesc mult, oGu!

Return to “Clevo”